> درباره نمایشگاه لومکس
توضیحات برای عکس ثبت نشده

"لومکس" از ترکیب دو کلمه "Loom" به معنای نساجی و "Expo" به معنی نمایشگاه تشکیل شده است

توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف برگزاری نمایشگاه لومکس | LoomEx

نمایشگاه لومکس (LoomEx)، مرکزی برای تبادل اطلاعات و دست یافتن به پدیده‌های نوین علم و صنعت و انتقال فناوری در حوزه صنعت نساجی است.
مشارکت در نمایشگاه لومکس باعث می‌شود تا توانمندی واحدها و بنگاه‌های مختلف تولیدی و خدماتی به معرض نمایش گذاشته شود و به تبع آن زمینه برای دست یافتن به بازارهای جدید فراهم گردد.
در تعریفی گویا و کوتاه، نمایشگاه را می‌توان تبلیغ زنده نامید، زیرا در نمایشگاه عواملی چون تولیدکننده، توزیع‌کننده، مصرف‌کننده و کالا یا خدمات در یک‌زمان و مکان مناسب گردهم می‌آیند. همچنین برگزاری نمایشگاه موجب ارتقاء سطح اطلاعات و دانش عمومی، علمی و فنی مشارکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان می‌گردد.
یکی از نتایج مهم برپایی نمایشگاه، پدید آمدن فرصت‌های بی‌بدیل به‌منظور دستیابی سریع، کم‌هزینه و بدون واسطه به اطلاعات موردنیاز بخش‌های تجاری–صنعتی است. لذا توسعه صنعت نمایشگاهی، خود موتور محرکه و عامل پویای بخش‌های مختلف اقتصاد بومی و ملی به شمار می‌رود.


تعریف برگزاری نمایشگاه لومکس | LoomEx

امروزه نمایشگاه نسبت به بازارهای سنتی در گذشته، دچار تغییرات چشمگیری شده است. در آن زمان، بازار کانون اصلی فروش کالا و ارائه اطلاعات و خدمات بشمار می‌رفت. نمایشگاه‌های آن زمان محدود و ساده بود، تکامل بازارهای محلی، هسته‌های اولیه تشکیل نمایشگاه‌های منطقه‌ای را فراهم کرد و به‌تدریج نمایشگاه بین‌المللی به وجود آمد. با آغاز رنسانس در اروپا و تحولات سریع دانش و صنعت، رفته‌رفته بر حجم کالاها و تولیدات اضافه شد و به‌منظور یافتن بازاری جهت فروش آن کالاها، برگزاری نمایشگاه موردتوجه بیشتری قرار گرفت و با توسعه تجارت بین‌الملل، نمایشگاه از جایگاه ویژه‌ای در میان ملل مختلف جهان برخوردار گشت. امروزه در عصر پرشتاب فناوری و تکنولوژی و در دنیایی که صحبت از اقتصاد، دانایی و صرفه‌جویی در هزینه و زمان می‌باشد، همگام‌شدن با پیشرفت‌های دیگر کشورها امری لازم و ضروری است. نمایشگاه‌ لومکس (LoomEx) می‌کوشد گام کوچکی را در راستای پیشبرد اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه صنعت نساجی که از جمله صنایع استراتژیک است بردارد. ازاین‌رو این سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی پس از ساعت‌ها تحقیق، بررسی و کار کارشناسی پیرامون معضلات فعلی و رفع موانع موجود در این حوزه تاثیرگذار و نقش آن در بهبود کیفیت زندگی برگزار می‌گردد. امید است با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بتوانیم گامی هرچند گوچک در راستای تحقق اهداف کلان کشورمان برداریم.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مشارکت‌ کنندگان نمایشگاه بین‌ المللی صنعت نساجی | LoomEx

مواد اولیه صنایع نساجی

انواع نخ، الیاف طبیعی و مصنوعی، رنگ‌ها، مواد تعاونی و انواع مواد اولیه صنایع نساجی و ...

ماشین آلات نساجی

انواع مـاشین‌آلات نساجـی، چرخ خیـاطی، مـاشین‌های گـل‌دوزی و دوخـت‌وبـرش و ...

منسوجات خانگی

انواع منسوجـات خانگی مانند پارچـه‌های پرده‌ای، پارچـه‌های رومبلی، حـوله، رومیزی، ترمـه، کوسن، لوردراپه، پرده و کـرکـره، سرویس‌های آشپزخـانه، حمـام و ...

کالای خواب

انواع کالای خواب ماننـد تشـک خواب، پتـو، روتختـی، ملحـفه و روبالـشی، بالـش، لحـاف و ...

صنایع مرتبط و مؤسسات مشاوره

کلیه صنایع مرتبط و مؤسسات مشاور در حوزه صنعت نساجی که به ارائه‌دهنده راهکارهای افزایش راندمان و نوسازی این صنعت مشغول می‌باشند.

مؤسسات آموزشی

کلیه مؤسسات، دانشگاه‌ها، آموزشکده‌ها و مراکز آموزشی که در حوزه صنعت نساجی مشغول به کار هستند.
تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به شرکت سهادانش نقش‌جهان می‌باشد